تندیس - achap - تاریخچه ساختن تندیس – بخش7 -
۰۲
آذر

تاریخچه ساختن تندیس – بخش۷

تندیس یونانی

در حدود 600 سال قبل از میلاد ، یونان یکی از تمدنهای بزرگ در تاریخ جهان را توسعه داد. تندیس سازی به یکی از مهمترین اشکال بیان یونانیان تبدیل شد.

اعتقاد یونانی مبنی بر اینکه “انسان اندازه گیری همه چیزهاست” ، هیچ جا واضح تر از تندیس یونانی نشان داده نمی شود. چهره انسانی موضوع اصلی هنر یونان بود. با شروع اواخر قرن هفتم قبل از میلاد ، تندیس سازان در یونان دائما در جستجوی راه های بهتری برای نشان دادن چهره انسانی بودند.

یونانیان چهره ایستاده ای از یک مرد برهنه به نام Kouros یا Apollo ایجاد کردند. کوروس برای به تصویر کشیدن خدایان و قهرمانان خدمت می کرد. کره ، یا چهره ایستاده از یک زن پارچه دار ، برازنده تر بود و برای به تصویر کشیدن دختران و الهه ها استفاده می شد. چهره زن بالدار یا نایک شخصیتی پیروزی شد.

این واقعیت که تندیس سازان یونانی انرژی خود را بر روی تعداد محدودی از مشکلات متمرکز کرده اند ، ممکن است به ایجاد تغییرات سریع رخ داده در تندیس یونان بین قرن 7 و اواخر قرن چهارم B.C. کمک کند. تغییر از انتزاع به طبیعت گرایی ، از چهره های ساده به واقعیات ، در این دوره اتفاق افتاد. ارقام بعدی نسبت های عادی دارند و به راحتی در حالتهای کاملاً متعادل ایستاده یا می نشینند.

مورخان مجموعه خاصی از اصطلاحات را اتخاذ کرده اند تا تغییرات اساسی در توسعه تندیس یونانی و به طور کلی هنر یونان را ارائه دهند. مرحله اولیه یا باستان شناسی حدود 150 سال به طول انجامید ، از 625 تا 480 B.C. یک فاصله کوتاه کوتاه به نام اوایل کلاسیک یا شدید ، از 480 تا 450 قبل از میلاد ، توسط نیم قرن تندیس سازی کلاسیک دنبال شد. لات کلاسیک نشانگر هنر یونانی است که بین 400 تا 323 B.C تولید شده است ، و هنر هلنیستی از 323 تا 146 B.C ساخته شده است.

مهمترین کاركرد تندیس یونانی احترام به خدایان و ایزدان بود. تندیس ها در معابد قرار گرفتند یا به عنوان بخشی از یک معبد حک شده بودند. معابد یونانی زیارتگاههایی بودند که برای حفظ تصاویر خدایان ایجاد شده اند. مردم در خارج از منزل می پرستیدند.

تندیس یونانی با تمدن یونان تغییر کرد. هرمس Praxiteles باریک تر و ظریف تر از SpearBearer قوی ، نیرومند توسط Polykleitos است. ارقام Skopas از مقبره در Halicarnassus سخت تر و چشمگیرتر از چهره های آرام و کنترل شده توسط فیدیاس است.