Search
Close this search box.

تبلیغات الماس

مطالبی که دراین مقاله میخوانید ...

تندیس تبلیغاتی

مردم همیشه به دنبال راه های جدید برای تقدیر از فراد منحصر به فرد زندگیشان هستند؛ خواه که آن شخص نزدیکترین فرد به ایشان باشد یا اینکه شخصی غریبه ولی قابل تقدیر.

ما همواره برای تقدیر از دیگران به دنبال هدیه ای می رویم که هم خوش آیند طرف مقابلمان باشد و هم بیانگر احساسات و منظورمان.

در بسیاری از موارد می توان با یک متن زیبا در یک تقدیر نامه منظور خود را از هدیه بیان کرد و چه بهتر که آن تقدیرنامه خود در قالب هدیه ای گرانبها باشد تا همواره پیش روی آن شخص روی ویترین خانه یا محل کار قرار بگیرد.

تندیس تبلیغاتی

لوح تقدیر کاربرد های فراوانی دارد گاهی در مراسم عروسی از طرف داماد و به رسم پیوند مبارک به عروس داده می شود و گاهی رییسی از کارمندش برای سالها خدمت خالصانه تقدیر می کند.

تندیس در واقع هدیه و یادگاری ملموس و قابل دوام تر برای یک دستاورد خاص است که نشان دهنده شایستگی فرد دریافت کننده میباشد.

تندیس ها اغلب برای رویدادهای ورزشی، همایش ها ، جشنواره ها و نمایشگاه ها اعطا می شوند.

البته امروزه معنای تندیس در کشور ما به کلی تغییر یافته ولی در واقع تندیس یک مجسمه است از شخصیت ها یا اشکال دیگر که با متریالهای با دوام (مانند چوب، فلز یا سنگ) ساخته شده و در جایگاه عمومی قرار می گیرند .

تندیس ها در رده هنرهای عمومی قرار می گیرند ، هنر عمومی به عنوان یک حمایت مؤثر و مرسوم برای تفکر افراد، حوادث، مفاهیم و سایر واقعیت های مذهبی، تاریخی، اخلاقی یا معنوی است.

بعضی از تندیس ها شهرتی مستقل از شخص یا مفهومی که آنها را نمایندگی می کنند دارند ، همانند مجسمه آزادی آمریکا که در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم، دوران بزرگ مهاجرت را نشان می دهد، زمانی که ظاهر آن در افق به کشتی ها نشان می داد که مسافران تا به حال دنیای قدیم را پشت سر گذاشته اند و به زودی به سرزمین فرصت های نامحدود فرود خواهند آمد.

ساخت تندیس در ایران

امروزه تندیسها مفهومی گسترده تر پیدا کرده اند و فقط در ساخت مجسمه ها ی بزرگ نمادین در شهرها و میادین استفاده نمی شوند.

به طور کلی تندیسها یا جوایز (تروفی) در زبان لاتین مفاهیمی متفاوت از یکدیگر دارند ولی در فرهنگ لغت ما هر دوی آنها مفاهیمی یکسان دارند.

تندیسها در کشور ما بیشتر جنبه تبلیغاتی پیدا کرده اند و شرکتهای خصوصی و دولتی بزرگ نیز برای قدردانی و تقدیر از مشتریان و کارمندان خود در مناسبت های خاص به آنها تندیس اهدا می کنند.

متریال مورد استفاده در تندیس تبلیغاتی

عمده متریال مصرفی در ساخت تندیس های امروزی پلکسی گلاس است .

پلکسی گلاس ها بخاطر تنوع بالایشان در ضخامت ، رنگ و همچنین فرم پذیری و قیمت مناسب بیشتر از متریالهای دیگر مانند چوب و فلز مورد توجه قرار گرفته اند .

برای ساخت تندیس از فلزهایی مانند سرب ، برنج و آهن نیز استفاده می گردد. از متریالهای دیگر ساخت تندیس می توان به چوب ، سنگ و یا جنسهای مشابه سنگ نظیر پلی استر ( رزین ) اشاره کرد.

برای آشنایی با انواع تندیس، متریالهای مورد استفاده و دیدن نمونه های آن می توانید به سایت ما مراجعه کنید .

لوح تندیس :

لوح تندیس تلفیقی از یک تندیس زیبا همرا با متن تقدیرنامه می باشد .

در کنار متن از یک طرح گرافیکی برای زیباتر شدن لوح و همچنین القای مفهومی خاص استفاده می شود.

لوح تندیس برای مشتریانی ساخته می شود که خواستار ارایه متنی جهت تقدیر همراه با نمادی از جشنواره و یا همایش هستند .

محصولات مرتبط
تندیس آرایشی
تندیس

تندیس چیست ؟ تندیس در واقع هدیه و یادگاریست ملموس و قابل دوام برای یک دستاورد خاص که نشان دهنده شایستگی فرد دریافت کننده است.

بیشتر بخوانید »
تبلیغات چاپی
تبلیغات چاپی

یکی از حوزه های فعالیت گرافیست ها، طراحی و چیدمان قالب هایی برای تبلیغات چاپی می باشد طرح معرفی و بازاریابی برای محصولات و خدمات

بیشتر بخوانید »